Ubytování: Tábor je putovní, to znamená, že v jeho průběhu vystřídáme více tábořišť – zavazadla budou přepravována dodávkou. Samotné táboření bude zajištěno ve stanech bez podsady ve vodáckých kempech U Tří veverek (poblíž města Rožmberk nad Vltavou), Pod Čeřínem (poblíž obce Branná), U Milana (poblíž města Český Krumlov), U Maringotky (poblíž obce Zlatá Koruna) a na Hamru (poblíž obce Římov u Českých Budějovic). Tábořiště Pod Čeřínem a na Hamru jsou vybavena sprchou. Sprchy na tábořištích jsou zpoplatněny. V tábořišti U Milana navštívíme krytý plavecký bazén, kde bude rovněž možnost se umýt v teplé vodě. Každé tábořiště je vybavené pitnou vodou na běžnou hygienu. 

stany

Stravování: Na putovním táboře si budeme vařit na ohni (v případě deště na plynové bombě). Jídlo bude podáváno 4 krát denně / snídaně, oběd, svačina, večeře / Obědy se vzhledem k turistickým a vodáckým výpravám budou podávat převážně formou balíčků, které se budou skládat z obložených chlebů, ovoce, zeleniny, sušenky apod. Vzhledem k programu tábora není možné vařit teplé obědy. V případě nepřízně počasí budou večeře i obědy dováženy přímo z kuchyně z naší pronajaté zděné základny. 

lukas-vari

Program: Je rozložen na 14 dní, z čehož 6 dní jsme na vodě a zbylých 8 dní podnikáme výlety do blízkého okolí a věnujeme se „celotáborové hře“ - každoročně na jiné téma. 

1. den: V odpoledních hodinách dorazíme z Prahy, Brna a jiných koutů České republiky do malebného tábořiště U Tří veverek ležícího poblíž královského města Rožmberk nad Vltavou, kde náš tábor za praskání ohně a řinčení kytary zahájíme. 

ohen

2. den: Po snídani nás čeká tradiční „studená rozcvička“ v řece, zásobování tábora dřevem a drobné týmové seznamovací hry. Odpoledne pak zahájíme celotáborovou hru – každoročně na jiné téma. 

3. den: Po probuzení nás čeká dopolední program zaměřený již na plnění úkolů celotáborové hry. Po společné přípravě oběda se vypravíme na výlet do Rožmberka nad Vltavou, kde navštívíme hradní hladomornu a především místní obchůdky. Večer bude prostor pro plnění vodáckých hodností, pro ty odvážnější bude připraveno překvapení. 

mučírna

4. den: Dnes nás čeká první etapa – vlakem se přesuneme do Vyššího Brodu, kde nás čeká seznámení s vodáckým „řemeslem“. Na klidné vodě si vyzkoušíme nastupování do lodě, pádlování, kormidlování, apod. Po nácviku a rychlém obědu se vydáme na samotnou plavbu. Po několika metrech se zastavíme u první šlajsny a hned pokračujeme dále do Herbertova nad Vltavou, kde zdoláme další jez... Následující dva kilometry řeka mírně meandruje až do kempu U Tří veverek, kde na nás již čeká teplá večeře.

5. den: Ráno se probouzíme s nadšením, čeká nás další etapa a přesun na klidné tábořiště Pod Čeřínem, kde po čtyřech dnech „zahlédneme“ teplou sprchu. Po sbalení tábora vyrážíme po proudu řeky do Rožmberka nad Vltavou, kde je nachystaný oběd a krátký rozchod po městě. Na další zastávce nás zdravotnice Ivča seznamuje se zásadami první pomoci, nyní už víte jak zachránit tonoucího. Admirál Kuba přidává informace jak zacházet s házecím pytlíkem – odvážlivci si nové dovednosti ihned vyzkouší v praxi. Po příjezdu do tábořiště následuje večeře, hraní na kytaru, teplá sprcha a naskýtá se možnost vyzkoušet si spaní pod širým nebem. 

voda

6. den: I dnes nás čeká plavba po řece, a dokonce nejdelší, celých 25 kilometrů během kterých zdoláme celkem šest jezů. Prvním z nich je retardérová propust u papírny ve Větřní, dále kamenitá šlajsna u Papouščí skály (pozor, skála je skutečně barevná), a následuje už průjezd historickým centrem Českého Krumlova - jez u Rechle, U Liry, U Mrázkova mlýna a nakonec u Jelení lávky, kde se vydáme na odiv zahraničním turistům. Plavbu zakončíme v kempu U Milana, kde vztyčíme tábor, uvaříme večeři a unaveni ulehneme ke spánku. Co nás to v noci budí, že by nějací vetřelci? 

7. den: Po ranní rozcvičce se vydáváme na návštěvu Českého Krumlova. Nejprve navštívíme krytý plavecký bazén, poté se vydáme na procházku zámeckými zahradami, zahlédneme Otáčivé hlediště a odpoledne budeme zabráni do napínavé celotáborové hry... 

bazen

8. den: Je vyhrazen pro celodenní výlet na rozhlednu Kleť (1084 m.n.m.). Po náročném výšlapu nás čeká vytoužená odměna – jedenáctikilometrový sjezd na koloběžkách zpět do Českého Krumlova, kde dnešní den zakončíme krátkým rozchodem v centru města. 

9. den: Devátý den tradičně nazýváme zkratkou DPH – nebo-li den plný her. Dnes nám do celotáborové hry přibude řada významných okamžiků, a které to jsou? 

hry

10. den: Čtvrtá vodácká etapa je ze všech nejkratší, zato nejkrásnější, čeká nás samotný průjezd Českým Krumlovem z Nového Spolí zpět do tábořiště U Milana. Během plavby bude prostor pro zdokonalení vodáckých dovedností. Umíte už traverzovat pod jezem nebo se orientovat ve větším proudu? Dnes bude prostor nejenom pro získání těchto dovedností...

11. den: Ráno nás čeká balení tábora a rozloučení s kempem U Milana, vyrážíme dál po proudu řeky do Zlaté Koruny, až na tábořiště U Maringotek (nebo také U Kelta). Cestou se ještě zastavíme na tradiční pšeničné placky, jsou vážně výborné – měli jste někdy povidla s česnekem? Pokud ne, vyzkoušejte toto gurmánské „tajemství“. 

hry

12. den: Dnešní den se rozloučíme s řekou, čeká nás totiž poslední plavba do Boršova nad Vltavou, bude-li čas navštívíme zříceninu hradu Dívčí kámen nebo si vyzkoušíte zdolat zbořený jez U Rybů proti proudu, a že to nejde? Jde, na vlastní oči jsme to viděli! V Boršově nad Vltavou sbalíme vodácké vybavení a vydáme se na dvanáctikilometrový pochod do tábořiště Hamr, které se nachází poblíž obce Římov. V táboře už na nás čekají postavené stany, uvařená večeře a samozřejmě hodný Admirál. Večer zakončíme celotáborovku noční hrou... 

13. den: Předposlední den nazýváme „makačí“ a je plně ve vaší režii... Sami si rozhodujete v kolik hodin budete vstávat, v kolik hodin budete obědvat, co budete obědvat, kdo uvaří, apod. Odpoledne připravíte dřevo na závěrečný povyšovací oheň a pokud jste nestihli splnit nějakou zkoušku na udělení vodácké hodnosti, máte poslední možnost, objednávky přijímáme do posledního večerního nástupu... Po večeři následuje už závěrečný oheň, povyšování do vyšších hodností, rekapitulace a připomenutí nejsilnějších zážitků, poděkování a plamenná řeč Admirála... 

vsichni

14. den: Ranní probuzení je příjemné a nepříjemné zároveň. Příjemné proto, že už se těšíte domů za rodiči, na teplou postel, sprchu a svůj počítač, nepříjemné proto, že vám budou chybět kamarádi a pobyt v přírodě.


Zaujal vás náš program? Doporučujeme také začíst se do vypravování o našem táboře…zde.