OTAVA + 1

(Vltava, Berounka, 

Lužnice)

    

Hledáš program na léto?

Už nejsi malé děcko a chceš zažít něco jiného než klasický tábor v chatkách s ohranou celotáborovou hrou na téma Pokémoni? Nespokojíš se s pouhou „dovolenou“ s rodiči, ale rád bys něco nevšedního zažil a něco se naučil?

O čem river adventure pro teenagery je?

Během 8 dnů potkáme jen pár lidí, Otava nepatří mezi turisticky vyhledávané řeky; přeplněným kempům se vyhneme, bude to jen o nás, zažijeme ticho, na které jsme ve městě již zapomněli. Uslyšíme jen zurčení řeky, praskání ohně, zpěv ptáků… Čekají nás týmové aktivity ve dne i v noci – ne vymyšlené hry, ale ty pravé životní (dohodnout se na nákupu potravin, výběru tábořiště, délky trasy), program není pevně připraven a záleží jenom na vás. Nebudeme 8 dní jenom pádlovat, čekají nás i výlety do okolí a plno dalšího. Bude to o práci, dobrodružství, napětí, strachu, radosti, a především překonávání překážek. Jsme tým, naší zásadou je dobrovolnost (do ničeho nenutíme), nesoupeření mezi sebou, nefalšovanost – jsme sami sebou, jsme tým.

Co ti to dá?

Samostatnost. Naučíš se spolehnout především sám na sebe. Nemáš umytý ešus? Smůla, nikdo to za tebe neudělá.

Odpovědnost. Za svá rozhodnutí se naučíš nést odpovědnost.

Budeš sám sebou. Skupina ti nabízí bezpečné prostředí, nikdo tě nebude znát, není třeba „na něco si hrát“, naučíš se mít se rád takový, jaký jsi. Získáš zdravé sebevědomí.

Zpomalení z běžného dne. Nebudeme nikam pospíchat, hnát se za výsledkem, u nás se nesoutěží, veškeré aktivity jsou zaměřené na kooperaci a příjemnou atmosféru.

Přátelství. Budeme ten pravý tým (kapacita pouze 24 účastníků), odpovědní jeden za druhého, a přesto každý sám za sebe.

Dovednosti spojené s pobytem v přírodě. Naučíme tě zajistit si jídlo, postavit si stan, orientovat se na mapě, rozdělat oheň, poradit si v nepříznivém počasí.

Vodácké dovednosti. Základní záběry a kormidlování raftu, kánoe nebo kajaku pod dohledem zkušených instruktorů.

 

Jaký přesně je program?

Na otázku nelze jednoznačně odpovědět, tvůrcem programu budeš totiž i ty sám; většinou býváme na vodě 4–5 dní, výjimkou nebývají ani pěší výlety do okolí. Expedici zahajujeme na Čeňkově pile, u soutoku Vydry a Křemelné a pokračujeme dále na Sušici, Horažďovice (ujít si nenecháme ani výlet na zříceninu hradu Rábí nebo do aquaparku v Horažďovicích), Strakonice. Zde se rozhodneme „kudy dál“, zda se vám bude chtít plout do Písku nebo se přesunout k Plzni a sjet si navíc pár úseků romantické Berounky. Na našem táboře je pevně dán pouze začátek, ostatní… Kdo ví.

 

Musím na tom být dobře fyzicky, musím umět plavat?

Expedice patří mezi ty náročnější, musíš být schopný ujít alespoň 15 km (klidně v horku nebo dešti) a nesmíš se štítit práce i v pozdních nebo brzkých ranních hodinách. Závodní plavec být nemusíš, ale neměl by ses ponořit hned po 10 záběrech.

 

Co budeme jíst?

Co si sami na ohni uvaříme – neboj, máme zkušenou kuchařku. Začínáme snídaní s teplým čajem, následuje oběd (většinou něco studeného do ruky na vodu), svačina a teplá večeře. Pokud něco nejíš, máš smůlu, nejsme hotel, ale expedice.

 

Kde budeme spát?

Především na zemi – ve stanu (máme stany pro 3 osoby i pro 2) nebo pod širým nebem, budeš-li chtít. Pro spaní vybíráme klidná místa, nerušená davy vodáků. Celkem vystřídáme několik vodáckých tábořišť, mytí teplou vodou zajistíme minimálně 1x, jinak ti musí stačit řeka jako pravým vodákům.

 

Jak probíhá organizace plavby, jaká máte plavidla?

Skupina je rozdělena na 2–3 posádky po 8 lidech + 2 dospělí (licencovaní instruktoři vodní turistiky), skupiny se pravidelně střídají na kánoích a raftech (máme i 1 kajak a 2 nafukovací kánoe). Skupiny jsou rozděleny tak, aby byly věkově i dovednostmi vyvážené. Nestane se tedy, že by neměl kdo „odřídit“ náročný jez. Každý účastník včetně vedoucích je vybaven bezpečnostní plovací vestou. Vzadu vždy jezdí kvalifikovaný zdravotník. Zavazadla si v lodích nevozíme, převáží je dodávka (ale může nastat výjimka, o které bychom tě dopředu informovali). S sebou si můžete vzít do lodního pytle to nejnutnější (věci na převlečení nebo peníze).

 

Pojedeme i za špatného počasí?

Ano, pojedeme. Naopak, špatné počasí je žádoucí, při diskomfortu se tvé vlastnosti projeví nejvíce. Neboj, máme za sebou již 10 let zkušeností s pořádáním vodáckých a zážitkových akcí, nějaký ten deštík nás nerozhází. Důležité je mít kvalitní nepromokavé oblečení a mít kuráž.

 

Co si mám vzít s sebou?

Přesný seznam věcí zašleme v dostatečném předstihu před akcí. Ze základních věcí jsou potřeba: spací pytel, karimatka, jídelní miska (ešus), lžička, toaletní papír, houbička na nádobí, nepromokavá bunda, boty do vody (stačí staré tenisky), baterka, nůž, pokrývka hlavy… a hlavně, všechno zabalené v co nejmenší tašce, žádný kufr!

Cena

turnus termín cena sleva*
I. turnus 1. 8. – 8. 8. 2020 4 990 Kč 4 190 Kč
*Cena pro účastníky z minulých let.

Cena zahrnuje:

Doprava na tábor z Prahy

Přepravu zavazadel během vodácké plavby

Ubytování v kempech 

Stravování 

Zapůjčení vodáckého vybavení: kánoe, kajak, rafty, pádla, vesty, lodní barely

Licencované instruktory vodní turistiky s mnohaletou praxí

Zapůjčení táborového vybavení: stany, sekyry, pily apod.

Tábor je možné hradit na splátky!