Zážitkový tábor pro nejmenší


Přemýšlíte jaký zvolíte program pro vašeho syna nebo dceru o letních prázdninách? Bojíte se, že na tradiční čtrnáctidenní tábor je vaše dítě ještě příliš malé? Chcete, aby dítě strávilo prázdniny v kolektivu vrstevníků, bez počítače a internetu, v přírodě? Pak právě pro vás máme nabídku na „Zážitkový tábor pro mladší děti“. Tábory pro nejmenší jsou upraveny dle potřeb malých dětí, program je zajímavý a napínavý, nachystaný tak, aby respektoval vývojová specifika období předškolního a mladšího školního věku. Z těchto letních táborů si děti odvážejí spoustu vzpomínek, nových zážitků a dovedností. Samozřejmostí je celodenní péče, neustálý dohled vedoucích, hlídání pitného režimu, hlídání hygieny apod. Hlavním cílem tábora je vyzdvihnout individualitu každého jedince. Tábor je pořádán pro maximálně 25 dětí, jedině tak se dokážeme intenzivně věnovat každému z nich.


    Věkově je tábor vhodný pro děti od 6 do 11 let. Po domluvě je možné vzít i děti mladší, záleží na tom, zda sami zvládají určité úkony. Nemusíte se bát, dětem na táboře rádi pomůžeme se vším, určité sociální činnosti by však měly zvládnout sami. Děti se především musí umět samy najíst a obléct a dojít si na toaletu. Když k tomu zvládají i zavazování tkaniček, tak je to jedině dobře. Neznamená to ovšem, že striktně trváme na samostatném zvládání všech těchto činností. Pokud dítěti dělá něco problém, je potřeba nás o tom informovat v přihlášce na tábor a my si s tím samozřejmě poradíme; uveďte nám prosím do přihlášky poctivě všechny věci, které dítěti dělají problémy. Tábory pro nejmenší jsou upraveny dle potřeb malých dětí, program je zajímavý a napínavý, nachystaný tak, aby respektoval.


Program:

- Po celou dobu tábora probíhá „celotáborová hra“, každý rok na jiné téma – Z pohádky do pohádky, Harry Potter a ztracení v Krkonoších, Doba Ledová, Madagaskar, apod.

- Součástí programu je i střelecké odpoledne Robina Hooda (děti si vyzkouší střílení z luků, kuší a foukaček); zdolání několika čarodějových pavučin – nízkých lanových překážek pod dohledem licencovaných instruktorů; opékání buřtíků za zvuku kytary; závěrečný taneční bál – diskotéka se světelnými efekty a zajímavými hosty; výtvarné odpoledne nejen pro dívky a mnoho dalšího.

- Součástí ceny tábora je i celodenní výlet autobusem do Špindlerova Mlýna, kde navštívíme muzeum lega nebo místní aquapark.

- Program respektuje vývojová specifika dětí mladšího a předškolního věku (tj. první stupeň základní školy a poslední rok mateřské školy).

- Při všech aktivitách klademe důraz na bezpečnost práce a dostatečný dozor – vedoucí jsou kvalifikovaní pedagogové s letitou praxí a zkušenostmi s prací s dětmi.

- Volnočasový program respektuje požadavek seberealizace – program má takovou strukturu činností, aby každý jednotlivec mohl uplatnit své specifické vlohy a schopnosti a být tak v některé oblasti lidských činností úspěšný. Prožitek úspěchu je základní stavební kámen zdravého duševního vývoje člověka.

- Respektujeme také požadavek dobrovolnosti – účast dětí na programu je vždy dobrovolná, do činností je nenutíme. Někdy se jedná o relativní dobrovolnost, zkušený pedagog vytváří podmínky a navozuje situaci tak, aby děti dobrovolně přijímaly určitý program.

Ubytování:

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v penzionu Kozel, který se nachází v herlíkovickém údolí s výhledem na vrcholek Žalý. Celková kapacita penzionu je 55 lůžek, a je rozdělena do dvou budov – „Starý“ a „Nový Kozel“.
Starý Kozel si i přes velmi pečlivou rekonstrukci zachoval svoji původní podobu a ráz pokojů. V něm je také umístěna hlavní jídelna ve dřevěném stylu. Nový Kozel je budova postavená v roce 2012 v horském stylu. Pokoje jsou velmi prostorné s dřevěným vybavením. Obě budovy jsou od sebe vzdáleny zhruba 30 metrů. Venkovní prostory jsou vybaveny tenisovým kurtem, dětským hřištěm s prolézačkami, klasickým hřištěm na míčové hry, venkovním posezením s ohništěm. V případě deštivého počasí budeme využívat dvě společenské místnosti.Stravování:

    Strava je podávána pětkrát denně a respektuje normy platné pro školní jídelny. Ke snídani je obvykle máslo, džem, různé druhy pomazánek, sýrů, salámů a pečivo; k obědu je vždy kromě hlavního jídla chutná polévka; a na závěr dne teplá večeře. Dopolední a odpolední svačiny jsou zajištěny formou ovoce, zeleniny, nebo pečiva s pomazánkou. Pitný režim je zajištěn celodenně – ovocná šťáva nebo čaj jsou k dispozici v jídelně. V případě zájmu můžeme zajistit i individuální úpravu jídelníčku, například pro děti alergické na lepek, apod.

Doprava:

Doprava na místo bude organizována klimatizovaným autobusem z Prahy a Mladé Boleslavi a je součástí účastnického poplatku za tábor. V případě zájmu můžete dopravit dítě přímo na místo zahájení tábora (Penzion Kozel), v takovém případě vám vrátíme 500 Kč z účastnického poplatku – nezapomeňte nám tuto skutečnost uvést v přihlášce na tábor. Více informací o společné dopravě bude uvedeno v manuálu, který zde bude uveřejněn v průběhu měsíce června.


5 důvodů proč jet na tábor s námi.

1. Tábor je určen pro maximálně 25 dětí, jedině tak můžeme zajistit individuální přístup ke každému dítěti, kvalitní výchovné působení a bezpečnost při všech aktivitách.

2. Disponujeme kvalifikovaným personálem – většinou se jedná o studenty a studentky vysokých škol zaměřených na předškolní pedagogiku a učitelství pro 1. stupeň základní školy. Na zdravotní stav dětí dohlíží zdravotník, který je držitelem platné licence od Českého červeného kříže.

3. Tábor probíhá v klidném a útulném prostředí – na penzionu Kozel budeme ubytováni bez dalších hostů.

Přihláška na tábor:

    Chcete-li přihlásit syna nebo dceru na náš tábor můžete tak učinit prostřednictvím on-line přihlášky. Po jejím vyplnění vás systém odkáže na další potřebné informace (tištěná verze přihlášky, všeobecné podmínky účasti, formulář Prohlášení o bezinfekčnosti a o zdravotní způsobilosti k účasti na LDT. Potřebné informace Vám rovněž automaticky „dorazí“ na vámi zadanou e-mailovou adresu. Přihláška je pro nás závazná až v momentě uhrazení zálohy nebo zaslání tištěné přihlášky poštou na naši korespondenční adresu.